WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz
online randevu tedavi ücretleri

Burunda Damar Beni

Burun kanatlarındaki kılcal damarların çoğalarak yumak haline gelmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır.  Burunda damar beni sebebi genellikle tespit edilemez, kendiliğinden çıkabildiği gibi bir sivilce sonrası da ortaya çıkabilmektedir.  Bunların dışında hemanjiom hastalığının en büyük özelliklerinden birisi olarak doğuştanda olabilmektedir.

Burunda Damar Beni Tedavisi
Büyük olmayan damar benlerinin tedavisi son derece kolay olup dakikalar içinde tekrar etmeyecek şekilde ve fark edilir bir iz kalmadan tedavi edilmektedir.

Ameliyatsız Burunda Damar Beni Tedavi Yöntemi
Eskiden ameliyatla tedavi edilen bu tür damar benleri abartılı iz kalması ve bezdirici kanamalar sebebiyle terkedilmiş ve yerini ameliyatsız yöntemlere bırakmıştır.

Burunda Damar Beni

Yukardaki vakada bu büyüklükte bir damar beni için en ideal tedavi yöntemi radyo frekansla tedavidir. Radyo frekans aletiyle 2-3 dakikada köküne kadar temizlenir birkaç günlük kabuk döneminden sonra normal sağlıklı bir deri ile kapanır.

Burunda Damar Beni Tedavisi

Hayati önemi yoktur
Fakat zaman zaman tahriş olması sonucu kanama olması hastada paniğe neden olmaktadır. Burunda damar beni yapısı gereği oluşan kanamaların zor durdurulan yapılardır. Hastanın bilmesi gereken önemli konu ise kanama olması durumunda üzerine basarak tampon yapmak en pratik çözümdür ve şu şekilde uygulanmalıdır; kanayan alana kağıt havlu ile parmakla sıkıca aralıksız 3 dakika basılır ve kontrol edilir. Kanama durmamışsa bu defa 4 dakika basılır yine durmamışsa 5 dakikaya çıkarılır.

Tedavi sonrası resimden de görülebileceği gibi neredeyse hiç iz kalmamıştır. Idea Klinik hemanjiom tedavi merkezi ücretsiz muayene imkanlarıyla İstanbul’da 3 farklı klinik ile hizmet vermektedir.

Damar Beni © 2017