WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz
online randevu tedavi ücretleri

Damar Beni Tedavisi

Öncelikle şu hususu aktarmakta yarar görüyorum. Vücudunda damar beni olan  herkes tedavi olması gerekir diye kesin bir kural yoktur. Damar beni tedavi olması gereken durumları aşağıda göreceğiz. Daha önce çeşitleri ve yapılarını tanıma imkanı bulduğumuz Damar Beni özellikle bebeklerde görülebilir. Burada anne babaya büyük görev düşmektedir. İlk yapılması gereken işlem takibe almaktır. Vücudumuzda damar olan her yerde görülme olasılığı vardır. Ortaya çıkan vaka bir zaman sonra kaybolabilir, büyümeden öylece kalabilir yada tehlikeli durum olan büyüme sürecine girebilir. Damar Beni Tedavisi yapılacak vakalar kaybolmayan ve büyüyen türler için geçerlidir.

Damar Beni Tedavi

İlaçla Damar Beni Tedavisi
Kaybolmayıp öylece kalan yada büyüme sürecine giren damar benleri için ilk etapta ilaç tedavisi yapılmalıdır. Başarı şansı %50 olan bu yöntem kesin işe yarayacağı söylenemez. İlaçla tedavi süreci ve aynı zamanda takibi bırakmıyoruz. Yapılan ilaç tedavisi işe yaramaması durumunda ise bir diğer aşamaya geçiyoruz. Özellikle ilk bir yaşına kadar büyüme eğilimi yüksektir. Damar artırıcı faktörün bu dönemde etkisi daha fazladır. İşte bu birinci yaşta hemanjiomun büyüme eği,limi varsa propranolol adlı maddeyi içeren dideral adlı ilaç kullanılmalıdır. Riski yüksek bir ilaç olduğundan kesinlikle doktorun belirleyeceği dozla başlanmalıdır.

Damar Beni Tedavisi Yöntemleri
Her biri ameliyatsız tedavi grubuna giren teknikler olup genelde gelişmiş sağlık merkezlerinde uygulandığını belirtmek isterim. Vakanın durumu, büyüklüğü ve yapısına göre geliştirilen tedavi yöntemleri aşağıdaki listede göreceksiniz.

 • Lazer (Yüzeysel benler ve küçük hemanjiomlarda); daha çok şarap lekesi denilen tipte kullanılır. Uzun seanslar gerektirebilir. Sonunda yanık izi şeklinde iz kalır.
 • İRC lazer; Yüzeyi kırmızı ve mor renkli olanlarda derin yakma için kullanılır. Uygulama süresine bağlı olarak 2-5 mm kadar derine etki eder.
 • Radyo Frekans (Yüzeysel ve belirgin damar benlerinde ); Vücutta kırmızı küçük noktacıklar şeklindeki chery denilenlerde kullanılır. Derin plana kullanımı uzmanlık gerektiren ayrıntılı bir tedavidir.
 • Köpük (Özellikle büyük hemanjiom denilen tehlikeli benlerde zaruri yöntemdir); seanslar halinde uygulanır, verilen bölgedeki damar yumağını yok eder. En yaygın kullanılan yöntemdir, bu yöntemle çok büyük ve ameliyatı çok riskli olanlar bile yok edilebilir.

Bu yöntemlerle tedavi edilemeyecek damar beni yok denecek kadar azdır, yani neredeyse tümü tedavi edilebilir.

Ben Ameliyatı Kesinlikle Kabul Etmeyin
Damar beni dışındaki benlerin tedavisi farklıdır. Teknolojik anlamda yeterli seviyeye ulaşmamış olan merkezlerde ben ameliyatı yapıldığı görülmektedir. 0,5 cm oranındaki bir ben için 2 cm oranında kesik yapıp sonrasında 7-8 dikiş atıp çok kötü bir iz bırakacağını aklınızdan çıkarmayın. Aşağıda ben ameliyatı yapılmış bir vakadan görüntü göreceksiniz.

Ben Ameliyatı Sonrası

Idea Klinik Damar Beni Tedavi Merkezi
Bizler sadece ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri uygulayarak tedavi sonrasında herhangi bir iz bırakmıyoruz. Türkiyede hemanjiom tedavisinde ilklere imza atan İdea Klinik ülkemizin dört bir yanında ve hatta yurtdışından gelen hemanjiom hastalarına hizmet veriyor. SSK, Bağkur geçerli olan kliniğimizde aynı zamanda muayene ücretsizdir.

44 Soru Var

Doktora Soru Sor
 1. Ferza

  Benim alnımın ortasında başlayan sağ gözümü saran küçük bi çok ben var ve yaşım ilerledikçe büyüyeceğini lazerle geçeceğini söylediler acaba geçer mi iz kalır mı geçerse fiyati nedir?
  Op. Dr. Orhan COŞKUN
  7 yaşına kadar geçmeyen hemanjiom artık geçmez. Gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.

 2. Cuma teke

  Çocuğumun yanağında çıktı çocuğum 1 buçuk yaşında büyüyor ne yapmalıyım
  Op Dr Nihat aydın
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

 3. betül

  hocam merhaba. benim kolumda doğuştan olan bir et beni var 22 yaşındayım bu zaman kadar herhangi bir sıkıntım yoktu sadece görsel olarak beğenmiyordum fakat son 1 aydır kaşıntı deride dökülme ve kaşımadan sonra kanamalar başladı. bu beni aldırmamın bir sıkıntısı olur mu veya kansere dönüşme riski var mıdır ? şimdiden teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  beni muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

 4. Şule

  Benim burnumun sağ tarafında var 19 yaşındayim gitmesini istiyorum nasıl yapabiliriz?
  Op.Dr Orhan Coşkun
  muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

 5. LÜLÜ

  burnumun sağ tarafında küçük bi kırmızı nokta var çıkıntılı değil ama beni rahatsız ediyor. 1 senedir onunla beraberim ve devlet hastaneleri bişey yapmıyolar.bunu özelde yaktırsam gecermı bıdaha cıkma olasılıgı nedir ?

  1. kadir

   Lülü: Merhaba,
   Burnunuzdaki kırmızı noktayı görmek gerekir. Kliniklerimizde muayene ücretsizdir. Tedavi olduktan sonra tekrarlamaz kısacası bir daha olmaz. Karar verirseniz 212 542 08 88 numaramızdan iletişime geçip gelebilirsiniz. geçmiş olsun.
   Op.Dr.Orhan ÇOŞKUN

 6. HÜRREM

  İYİ GÜNLER BURNUMUN KENARINDA BİR DAMAR BENİ VAR BUNU ALDIRMAK İSTİYORUM FAKAT KIRMIZI BİR BEN OLDUĞUNDAN ALDIRMAK KONUSUNDA TEREDDÜTLERİM VAR. ALDIRIKTAN SONRA KANAMA VS DURUMLAR SÖZ KONUSU OLUYORMU ?
  Op.Dr.Nihat Aydın
  0505 119 36 90 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz tedavi hakkında bilgilendirebilirim

 7. elif

  merhabalar hocam benim yüzümde iki adetdamar beni ve dudağımın kenarın da bir etbeni var bunları aldırsam kanser riski varmıdır çok korkuyorum bu durumdan yardımcı olursanız sevinirim
  Op.Dr.atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 8. yasemin

  hocam iyi günler benim göz kapağımda kirpik dibimde kırmızı bir ben var. bana zararı yok ama görüntü olarak rahatsız oluyorum. bunu aldırmamın gözüme bir zararı olur mu ?
  Op.Dr.Orhan Coşkun
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 9. zeynep

  merhaba benim kulagımın arkasında ve sağ göz kapagımla kaşım arasında 2 tane ben var bunların damar beni mi yoksa et beni mi olduğuna nasıl karar verebilirim ve aldırınca ne gibi riskler oluyor özellkle gözümün üstündeki alınırken gözüme herhangi bir zarar gelir mi ?

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz,değerlendiririz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. engin

  kızım 11 yaşında dudagında hemanjiom var alt dudagının yarısını kaplamış birçok yere götürdüm ameliyat olursa bu görüntüsünü çok ararsınız dediler tedavisinin ücretini örenebilirmiyim

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunu değerlendirebiliriz
   Op. Dr. Orhan COŞKUN

 11. Merabaalar hocam Benim kızım daha 1,5 yaşında. doğarken beni yoktu ama ilk3 ay içinde beni cıktı. şuanda 2 cm civarında. artık büyümüyor.. ama biz bundan rahatsızlık duyduk.. ilk önce burdan size danışmak istiyorum.. ondan sonrada mümkünse sizi ziyaret etmek isterim..
  acaba whatsap üzerinden fotorafını yollasam bana biraz bilgi verebilirmisiniz. ailemle paylaşmam gerekk.. TŞK

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz,kliniğimizde hemanjiom muayenesi ücretsiz görüşmeyede gelebilirsiniz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 12. iyi günler hocam. ensemde nohut büyüklüğünde bir ben var.ameliyat riski var mıdır? aldırmam uygun olur mu ?

  1. admin

   aldırmanızda fayda var.çünkü büyüyebilir. büyüyünce tedavi daha zor olur
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 13. İyi günler ameliyat olunca iz kalma riski çok var mıdır ?

  1. admin

   evet ameliyatla iz çok kalır ve nüks sık görülür
   Op.Dr.Atilla Kaya

 14. hocam iyi günler radyo frekans yöntemiyle yapılan tedavi sonrasında herhangi bir işlem daha yapılması gerekiyor mU?

  1. admin

   muayene ile hemanjiomun durumun değerlendirilir,tedavi yöntemi ona göre seçilir,ek yöntemde gerekebilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 15. Nurdan

  Yüzümde üst dudak dahil hemanjiom var lazer zımparalama sikloterapi yapıldı şimdi diş eti kanaması var.en son sikloterapi tedavim yarım kaldı sizce tedavi edilebilirmi

  1. admin

   muayene ile değerlendirmek gerekir.
   Op.Dr.Nihat Aydın

 16. Handan

  Merhabalar hocam
  28 yaşımdayım. Yüzümde yanak üstünde çıkan sivilce benzeri kırmızı bir nokta var. İlk başta sivilce zannettim ama uç vermedi ve büyüme ya da küçülme göstermedi. Ağrı kaşıntı vb rahatsızlıklar vermiyor sadece görüntü olarak rahatsız ediyor. Şuan bulunduğum ilçede doktora gösterme imkanım yok ancak 1,5 ay sonra dermatoloğa görünebilirim. Sizce bu oluşum damar beni midir? Doktora geç görünmemin ne gibi zararı olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 17. Hilal

  Mrb hocam kızım 1 yaşında dogarken hiç beni yoktu ama şuan burnunun dağ tarafında küçük kırmızı bi ben var ne yapmam lazım

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 18. Gizem

  Merhaba bende karaciyer 6 ci sekmet de sol lop da 4cm boyunda homonjiom gozlenmisdir ve bu boyuta ulasmasi 8 ayi buldu ve cildimin heryerinde koyu siyaja yamin benler cogalip daha sonrasinda etlesmeye donuyor ve yuzumde cil gorunumlu olup daha sonra koyulasip ben olusmaya basliyor yerinizi konumunuzu tam olara bilgi verir seniz gelmeye caisacagim

 19. onur

  whatsapp no varmı acaba resim atsak ne olduğuna bakabilir misiniz damar benimi daha değişik birşey mi çünkü yaşım 36 son 2 senede oluşan ve bir dahada kaybolmayan küçük bir sivilce gibi leke bulunmakta anlımda

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 20. medine

  slm bebeğinin doğuştan olan damar benleri geçti fakat yenileri çıktı ilk ayında.suan yedi aylık basında kasında birde bacağında var belli bir büyüklüğe gelip büyümeleri durdu.basindaki baloncuk şeklinde patlamasından endişe ediyorum karşındakine görüntü olarak rahatsız ediyor ne yapmalıyım

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,tedavisini yapabiliriz
   Op. Dr. Orhan COŞKUN

 21. M.TOLUNAY TATLI

  Iyi calismalar 46 yaşındayım. Toplu igne basi büyüklüğünde kollarımın ic tarafinda ve görüşümün alt taraflarında göbek bölgemde cok sayıda bulunmakta ak deniz üniversitesinde çilek beni dediler ama yazin fazlaca beni rahatsiz etmekte yaklasik 8-10 yıldır vücudumda bulunmakta. Daha öncesinde yoktu.Tedavi olmak istiyorum.üniversite yapılacak birsey yok dedi ancak bazi estetik merkezleri çeşitli tedavi şekilleri sundu lazer veya zımparalama gibi ancak kararsız kaldım bu hususta yardımcı olursanız sevinirim

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 22. Emine

  Benim sağ elimdeki cici parmağımın üzerindeki şişiliğe hemanjium dediler. Emar çektirdik ve şuan sonuç bekliyoruz. Acaba hayati bir risk taşıyormu? Yani kötü huylu bir kanser türü olabilirmi

  1. admin

   hayır kötü huylu değil,damar beni,tedavi edilebiliriz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 23. Yusuf

  Mrb hocam yüzümde sivilce içinde kıl dönmesi olarak hissettim yeri toplu iğneyle çıkarmaya çalıştım biraz fazla oynamışım iğneyle şimdi yüzümde damar beni gibi bişey oluştu ve gitmiyor 3 hafta oldu bunu aldırmak için ne yapmalıyım aldırdıgımda iz kalma olurmu ?

  1. admin

   merhaba Yusuf
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirsen durumunu değerlendirip tedavi için önerilerde bulunabiliriz

 24. Sevilay

  Burnumun sag tarafında sivilce gibi gözüken kırmızi damar benim var lazerle yaktirmayı düşünuyorm bana fiyat bilgisi verirmisiniz

  1. admin

   Ücret bilgisi için 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz yardımcı olabilirim.
   Öp. Dr. Orhan Coşkun

 25. fatma gürhan

  mrb 3 yaşında oğlumun doğdundan beri sol omzundan başlayan dirsek içinde çoğalan ve sol el işaret barmağında devam eden lekeleri var sol işaret parmağındaki leke avuç içinde şikinlik yapıyor bazen eli şişiyor ve acıyor ne yapmamız gerekir

  1. admin

   Tüm kol fotoğrafını 05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderebilirsiniz. Değerlendirelim.
   Öp. Dr. Orhan Coşkun

 26. Gülsemin

  Meraba hocam bes aylık bebeğim var 1 bucuk ayından sonra cıktı kafasında doktora götürdüm cocuk doktoruna damar beni dedi gönderdi bizi acaba ilerde de gecermi yoksa baska bi yere götürelim bi riski varmı

  1. admin

   Merhaba, 05426210888 nolu telefona WhatsApp tan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz, büyüyor ise tedavi edilmesi gerekir.
   Öp. Dr. Orhan Coşkun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Damar Beni © 2017

yeni