WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz
online randevu tedavi ücretleri

Dil ucunda damar beni olur mu?

Dil yapısı gereği çok hassas bir yüzeye sahip olduğu ve gerek yemek yerken gerekse konuşurken sürekli hareket halinde olan bir organdır. Hareketleri sırasında gıdayı yönlendirirken yada sesi şekillendirirken sürekli dişlerimize sürtünür. Normalde bu hiçbir sorun yaratmazken hemanjiom olması durumunda bu küçük travmalar kanamalara sebep olabilir.

“Dil yarası derin olur” atasözü misali buradan olan kanamalar ciddi sorun yaratabilir çünkü çok zarif bir yapısı olduğu için dikiş atılamaz tek çare baskı uygulayarak kanamayı durdurmaktır.

Dildeki bu tür damar kaynaklı tümörlerin ameliyatı da oldukça risklidir ve dilde küçülmeye sebep olacağı için kişinin özellikle konuşma fonetiği değişeceğinden pek yapılmamaktadır.

Ameliyatların riskli ve sorunlu olması sebebiyle dildeki tüm hemanjiomlar ameliyatsız tedavi edilmektedir.

Ekli fotoğrafta gördüğünüz damar beni kliniğimizde tedavi edilmiştir ve sonuçta hiçbir belirti kalmadan düzelmiştir. Uygulama dakikalar içinde tamamlanmış ve kişi sosyal yaşamına ara vermeden sorunundan kurtulmuştur.

Dilde Hemanjiom Dilde Damar Beni

Ağız içindeki hemanjiomlar bölgenin özünde de fazla kanlanması sebebiyle aşırı büyüme kapasitesine sahiptir, zamanında müdahale edilmediğinde çok ileri büyüklüklere erişebilmektedir. Kitle büyüdükçe geriye doğru uzayabilir ve hastanın yaşamını olumsuz etkileyebilir. Tüm bu sorunları yaşamamak için problem daha küçükken müdahale edilmelidir. “Bekleyelim büyürse müdahale ederiz” yaklaşımı son derece mantıksız olduğundan bu tarzda yaklaşılmamalı ve radikal düşünülmelidir.

Tüm damar kaynaklı tümörlerde olduğu gibi dil hemanjiomlarının tedavisi de bu konuda tecrübeli ellerde ve yüksek teknolojik cihazların olduğu kliniklerde ameliyatsız yöntemlerle yapılabilir.

Sonuç olarak; ağız içindeki damar benlerinin tamamı ameliyatsız yöntemlerle kalıcı olarak tedavi edilebilir, zamanında yapılan tedavi çok daha kolay olacağı gibi hastalığın ilerlemesini de engellemiş olur.

Damar Beni © 2017