WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz
online randevu tedavi ücretleri

Lazerle Damar Beni Tedavisi

Lazerle Hemanjiom Tedavi

Damar beni diğer adıyla hemanjiom ciltten farklı kırmızı veya mor renkli yapılardır lazerin etkinliği bu renk farkından yani daha koyu renkli olması sayesinde olur. Filtrelerle sınırları belirlenmiş yüksek ısı taşıyan ışığın koyu renkli bu bene uygulanması şeklinde yapılan bir tedavidir. Daha çok yüzeysel olgularda yani derinliği çok fazla olmayan vakaların tedavinde tercih edilir.

İki Tür lazer kullanmaktayız

1- İRC (infra red coagülatör)
2- İPL

İRC Lazer Tedavi
Hemanjioma benzer şekilde damar yumağı gibi hastalık olan hemoroid ameliyatlarında da kullanılmaktadır. Dokunulduğu yerde 7 mm çapında 4 mm derinliğinde damar beni alanını tedavi eder. Yan yana dokunuşlarla geniş ve kabarık alanların tamamı tedavi edilmiş olur. 3-4 seans sürebilir.

İPL Lazer Tedavisi

Lazer tedavisi, bir kaç seans sürebilir
Lazerle damar beni tedavisi seanslar halinde uygulanır, tek seansta tamamen iyileşen vakalar olduğu gibi  inatçı vakalarda 10-15 seans sürebilir.Vücudun her yerinde görülebilen şarap lekesi (port wien stein), gül lekesi (siper hemangioma), vücuttaki küçük kırmızı benlerin tedavisinde güvenle kullanılabilir.

Yüzeysel vakalarda uygulanabilir
Bu tür yüzeysel damar benlerinde skleroterapi, köpük tedavisi gibi yöntemler uygulanamadığından tek çözüm lazerdir. Diğer tedavi yöntemleriyle tedavi edilen derinliği fazla hemanjiomların tedavisi büyük oranda yapıldığında küçük kalıntılar olabilir hastalığın tekrarını engellemek için de bu kalıntılar lazerle tedavi edilir.Aynı şekilde ameliyatla çıkarılan hemanjiomlar tam temizlenemediğinde geride kalmış tümör dokusunun tedavisi için de kullanılır.

Lazerle tedavi tecrübe gerektiren bir uygulamadır, her hastaya lazer uygulanmaz.

Tedavisi tecrübe gerektiren bir vakadır
Damar beni tedavisi yaptıracağınız kliniğin bu konudaki teknolojik birikimi ve tecrübesinden emin olmalısınız. Dil gibi kanama eğilimi yüksek bölgedeki damar benlerinde birden fazla yöntem kullanılması gerekebilir.

Tedavi bitiminde hafif yanık izi kalabilir ama önceki haliyle kıyaslanamayacak düzeylerde basit bir iz kalır, tedaviye erken başlamanın en önemli avantajı giderek büyüyen damar benini daha kolay bir şekilde tedavi edebilmektir.

Kabarık veya doku derinliğine ilerleyecek kadar hacimli hemanjiomlarda lazere ek olarak skleroterapi veya köpük tedavisi de kullanmak gerekir. Skleroterpi çok geniş hacimli hemanjiomlarda oldukça etkilidir. Hemanjiomların çoğunda kombine tedavi gerekebileceği için tüm teknolojilere sahip kliniklerden hizmet alınmaya çalışılmalıdır.

13 Soru Var

Doktora Soru Sor
 1. elif

  hocam iyi günler 3 yaşındaki kızımın göz altında bir damar beni var. bunu aldırmak istiyoruz fakat göze herhangi bir arrı olmasından korkuyoruz aldırdıktan sonra herhangi bir dikiş vs atıyormusunuz
  Op. Dr. Orhan COŞKUN
  biz kliniklerimizde hemanjiomu ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunu değerlendirebilirim

 2. hilal

  mrb benim oğlum 1 aylık yüzünde damar beni var bu kadar küçük yaşta tedavi olması bir sorun yaratır mı

  1. admin

   ilaçla tedavi yapan kliniklere danışmanızı öneririm.çünkü 1 yaşına kadar ilaç tedavisine genellikle iyi cevap alınıyor
   Op.Dr.Eren Ang

 3. LAZER TEDAVİSİ 10/15 SEANS SONUCUNDA KESİN ÇÖZÜM OLUYOR MU,

  1. admin

   hemanjiomun yüzeysel olduğu durumlarda laserle tedavi uygulanır.eğer hemanjiomunuz yüzeyselse kesin çözüm olur
   Op.Dr.adil Altınsoy

 4. hocam merhaba teyzemin çene altında küçük bir damar beni var aldırmak istiyor ancak sonradan alınan yerde herhangi bir acı ve iz oluyor mu?

  1. admin

   eğer küçük ise farkedilir bir iz kalmaz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. hocam eşimin sırtında küçük damar beni var onu aldırmak istiyoruz sgk var zararı olur mu aldırınca?

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim.aldırmak büyümesini ve tedavinin zorlaşmasını önler.zararı olmaz
   Op. Dr. Orhan COŞKUN

 6. hocam merhaba. ben 24 yaşındayım. kulağımın içinde bir kırmızılık oluştu ve gittikçe büyüyor. hemanjioma benziyor. hemanjiom doğuştan mı olur sonradan da oluşabilir mi

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz,hemanjiom sonradan da oluşabilir
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 7. Cenk

  Kolay gelsin alt dudağımın iç kısmında sanırım damar beni çıkmış yuvarlak dilime geliyor ne yapmam gerekir bi sıkıntı yaratiŕ mı?

  1. admin

   gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op. Dr. Orhan COŞKUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Damar Beni © 2017

yeni