WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz
online randevu tedavi ücretleri

Yanakta Damar Beni

Damar beni kanaması nasıl durur ? Bu tür yoğun kılcallardan oluşmuş beler yani hemanjiomlar kanama eğilimi yüksek sorunlardır daha da önemlisi yapısı gereği kanamanın kontrolü de zor olabilmektedir.Aynı durum organlardaki hemanjiomlar için de geçerlidir öyle ki ameliyata girerken 20-30 ünite kan hazır bulundurulur.

Resmini gördüğünüz bu vaka başka kliniklerde kanaması durdurulamadığı için Idea kliniği tarafından tedaviye alınmıştır.

Yanakta Damar Beni

Tedavi öncesi görünüm

 

Yanakta hemanjiom

Tedavi sonrası görünüm

Yanağında bulunan damarsal benin kanaması üzerine ailesi tarafından üniversite hastanesine götürülmüş. Tampon, pansuman gibi basit uygulamalarla kanamanın durmaması üzerine dikiş atılmış ancak dikişe rağmen kanaması devam etmiş. Aile paniklediği için çare aramaya devam etmiş ve kliniğimize gelmeye karar vermiş.

Bebek değerlendirildiğinde 7-8 mm hemanjiom olduğu ve dikiş yeri ve dikiş hattından kanamanın devam ettiği görüldü. Bu tür önlemlerle kanamanın durmasının zor olduğu ve kalıcı tedavinin daha doğru olacağı aileye anlatıldı.

Ailenin kabul etmesi üzerine tedaviye alındı. Tedavisi 2-3 dakika süren tek seansta tamamlandı. Hemanjiom tedavisi öncesi ve 10 ay sonrası fotoğraflarına bakıldığında sonucun yeterince tatmin edici olduğu görülmektedir. İlk kanadığı anda gelseydi hemanjiom travmatize olmadığı için tedavisi daha kolay olurdur. Görünen hafif iz kanamayı durdurmak için atılan dikişin travması sonucu oluşmuştur.

Bu tür damardan yoğun benler büyüme eğilimindedir. Bu açıdan bakıldığında bu çocukta kanama olması ve durmaması şans olarak değerlendirilebilir. Bu sayede tedavi başlanmış ve dakikalar içerisinde tamamlanmıştır.

Özellikle küçük yaşlarda yapılan tedavilerden sonra neredeyse hiç kalmamaktadır.

4 Soru Var

Doktora Soru Sor
 1. DAMAR BENİ OLUŞUM NEDENİ NEDİR HOCAM. KIZIM İLK DOĞDUĞUNDA NOKTA KADAR KIRMIZI Bİ OLUŞUM VARDI İLK AY SABİT KALDI.2.AY BOYUTTA DEĞİŞİM İZLEDİM. KENDİLİĞİNDEN GEÇEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM. AMA ŞUAN 8 AY OLDU O KIRMIZI OLUŞUM 1.5 CM OLDU. YÜZÜNDEKİ YERİ İSE TAM GÖZ KAPAKÇIĞININ ALTINDA

  1. admin

   ameliyatsız yöntemlerle hemanjiom tedavisi yapıyoruz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Op. Dr. Orhan COŞKUN

 2. DAHA ÖNCE ADİL HOCADA RADYO FREKANS YÖNTEMİ İLE BEN ALDIRMIŞTIM. ŞİMDİ İSE SORACAĞIM SORU NİHAT HOCAYA. AYNI YÖNTEM İLE BENLERİMİ YOK ETTİNİZ. KUZENİMİN DOĞUMUNDAN SONRA HEMANJİOM OLUŞUMU OLDU.BUNU DA BASİT VE ACISIZ YÖNTEMLE HALLEDEBİLİR MİYİZ

  1. admin

   getirirseniz muayene ile değerlendirebilirim.1 yaşına kadar hemanjiom ilaç tedavisine iyi cevap verir
   Op.Dr.Nihat Aydın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Damar Beni © 2017

yeni